KONFERENCE FZS 2017
Termínovník

Laboratoř pro studium chronických onemocnění

INFORMACE O ZMĚNĚ VEDOUCÍHO LABORATOŘE

Od 1.4.2016 byla jmenována novou vedoucí laboratoře Mgr. Zuzana Růžičková.

Mgr. Zdeněk Čeřovský | vloženo: 15.října 2015 14:56:52 | aktualizováno: 6.dubna 2016 10:32:45 | Tisk článku

Přístrojové vybavení laboratoře

• Systém EKG HOLTER – přístroj pro sledování elektrické aktivity srdce 24 hodin denně, tedy
    během spánku a běžných aktivit denního života a pracovní činnosti.
  • Systém TLAKOVÝ HOLTER - přístroj pro sledování krevního tlaku 24 hodin denně, tedy během spánku a běžných aktivit denního života a pracovní činnosti.

• Ergometrická stanice – přístroj pro sledování srdeční činnosti při definovaném dávkování fyzické zátěže s možností postupného zatěžování na bicyklovém ergonometru.

• Dvanáctikanálové EKG – přístroj pro sledování srdeční činnosti za klidových podmínek, například u lůžka pacienta.

• Spirometr – analyzuje vitální kapacitu plic.

• Pulsní oxymetr – neinvazivní stanovení % nasycení krve kyslíkem.

• BODY - JETT měření hmotnosti a určení podílu tuku, aktivní svaloviny a vody v těle
  • Digitální přístroj na měření glykémie, cholesterolu a kys. močové z kapky krve

Doporučenou přípravu k jednotlivým vyšetřením najdete zde.

Videoprezentaci laboratoře najdete zde.

Mgr. Ivana Lamková, Ph.D. | vloženo: 20.prosince 2012 09:03:37 | aktualizováno: 3.března 2014 13:40:06 | Tisk článku

Nabídka využití přístrojového vybavení laboratoře pro studenty UJEP

Laboratoř pro studium chronických onemocnění nabízí studentům FZS i studentům ostatních fakult UJEPu dle příkazu děkana č. 2/2012, část VI., přístroje určené k diagnostice a měření jedinců v rámci výzkumu či k vypracování jejich závěrečné práce.

K dispozici jsou tyto přístroje: bicyklový ergometr, tonometr a měření srdeční frekvence při zatížení, přístroj na měření vitální kapacity plic, stacionární a mobilní EKG, BODY-JETT, oxymetr, cholestrolmetr, glukometr, měření kys. močové z kapky krve.

V případě zájmu kontaktujte vedoucí laboratoře Mgr. Lamkovou, Ph. D.

Přílohy:
Mgr. Ivana Lamková, Ph.D. | vloženo: 20.prosince 2012 10:21:35 | aktualizováno: 26.února 2014 08:51:30 | Tisk článku

Nabídka vědecké spolupráce pro studenty KOPA

Vedení Laboratoře pro studium chronických onemocnění nabízí studentům oboru Všeobecná sestra a Porodní asistentka místa pomocné vědecké síly (POMVĚD) s možností aktivní účasti

• na výzkumu v oblasti výskytu rizikových faktorů pro vznik chronických onemocnění
  • poradenství o změnách životního stylu
  • projektové činnosti laboratoře

Zájemci o spolupráci mohou kontaktovat vedoucí laboratoře Mgr. Ivanu Lamkovou, Ph.D., která podá podrobné informace o náplni, pracovní náročnosti, odměně. Výhodou je zájem o zdravý životní styl a stravování, „trošku technického ducha“. Těšíme se na budoucí spolupráci.

Mgr. Ivana Lamková, Ph.D.

Mgr. Ivana Lamková, Ph.D. | vloženo: 20.prosince 2012 12:32:59 | aktualizováno: 26.února 2014 08:47:24 | Tisk článku

Nabídka aktivit laboratoře pro veřejnost

Laboratoř nabízí celou škálu aktivit:

• celkové vyšetření se zaměřením na určení kardiovaskulárních rizik a chyb v rámci životního stylu,
  • odbornou pomoc při úpravě jídelníčku,
  • nastavení pohybového režimu a aktivit,
  • odbornou podporu při redukci hmotnosti a behaviorální změně chování pro udržení nastavených životních změn.

Nabídka pro firmy!

Chcete udělat něco pro své zaměstnance? Přijedeme a uspořádáme pro ně Den zdraví ve Vaší firmě. Možnou náplní je přednáška o kardiovaskulárních rizicích, významu pohybové aktivity pro člověka, workshop o stravování a stravovacích návycích, uspořádání zdravého rautu, ukázková hodina kondičního cvičení nebo strečinku, měření zaměstnanců a detekce kardiovaskulárního rizika, vyhodnocení zdravotní kondice jednotlivce (BODY-JETT, WHR, TK, cholesterol a glykémie z kapky krve, informativní dotazník o životním stylu). Součástí je vždy i odborné individuální poradenství.

Cena Dne zdraví se odvíjí od počtu zúčastněných a nasmlouvaného programu.                                                                                   (kontakt: ivana.lamkova@ujep.cz).

Přílohy:
Mgr. Ivana Lamková, Ph.D. | vloženo: 8.ledna 2013 11:53:29 | aktualizováno: 9.března 2015 16:10:50 | Tisk článku

Velká Hradební 424/13
400 96 Ústí nad Labem